Van plannen naar bouwen aan leerervaringen: Melissa vond haar volgende stap binnen artra

Jeanine van Welie 4 juni 2026 5 min
Categorie: artra nieuws

Hoe Melissa binnen artra haar nieuwsgierigheid volgde en een compleet nieuwe rol vond

Melissa had niet per se verwacht dat ze zo snel een compleet nieuwe richting binnen artra zou vinden. Ze zat goed op haar plek binnen Planning & Advies (voorheen Planning & Coördinatie), hield van de dynamiek van het werk en kreeg energie van het schakelen met trainers, klanten en collega’s. Maar ondertussen merkte ze dat haar aandacht steeds vaker werd getrokken door iets anders. Tussen planningen, deelnemersvragen en personen toegang geven tot de online leeromgevingen ontstond langzaam een nieuwe nieuwsgierigheid. Hoe werkt zo’n leeromgeving eigenlijk achter de schermen? Waarom staat bepaalde content op een bepaalde manier ingericht? En vooral: kan dat misschien nog slimmer, interactiever of duidelijker? Zonder dat ze het echt doorhad, groeide die interesse steeds verder uit tot een richting die perfect bij haar bleek te passen.

Altijd energie gekregen van schakelen en organiseren

Ruim 2,5 jaar geleden startte ze bij artra als Medewerker Planning & Coördinatie. Daarvoor werkte ze binnen een grote zorgorganisatie aan duurzaamheidsvraagstukken, maar ze miste iets in haar werk. Meer contact. Meer dynamiek. Meer het gevoel dat je continu schakelt, oplost en organiseert.

“Het klinkt misschien grappig,” vertelt ze lachend, “maar ik was eigenlijk op zoek naar het gevoel van mijn bijbaan bij een servicebalie. Gewoon veel contact met mensen, problemen oplossen en bezig zijn. Dat vond ik altijd heel leuk.” En dat vond ze terug bij artra. Binnen Planning & Coördinatie groeide ze al snel uit tot iemand die overal net even tussen zat: schakelen met trainers, klanten en collega’s, planningen maken, processen bewaken en zorgen dat alles soepel verliep. Geen dag was hetzelfde. En precies dat gaf haar energie. Maar ondertussen gebeurde er iets anders. Iets dat steeds vaker haar aandacht trok.

Van interesse naar een rol die perfect past

Tijdens haar werk kwam Melissa steeds vaker in aanraking met de online leeromgeving en de achterkant van trainingen. En waar sommige mensen dit zien als ‘een systeem’, zag zij vooral mogelijkheden. “Dan kwam ik iets tegen in de leeromgeving of in het lesmateriaal en dacht ik meteen: zou dit niet slimmer kunnen? Of duidelijker? Ik wilde gewoon begrijpen hoe alles werkte.”

Via samenwerkingen met collega’s van Research, Learning & Development dook ze steeds vaker in processen rondom online leren, automatiseringen en leercontent. Steeds vaker dook ze uit zichzelf in processen rondom online leren. “Bij Planning & Coördinatie ging op een gegeven moment veel vanzelf. En ondertussen merkte ik dat ik mezelf soms compleet verloor in de online leeromgeving.”

Toen ze werd benaderd over een openstaande rol binnen Research, Learning & Development, begon alles ineens op z’n plek te vallen. “Toen ik erover hoorde, dacht ik eigenlijk vooral: waarom zou ik het niet gewoon proberen?”

Een kans krijgen en hem vervolgens volledig pakken

De overstap naar Research, Learning & Development Coördinator voelde voor Melissa als een enorme kans. Juist omdat ze officieel nog helemaal geen ervaring had binnen dit vakgebied. “Ik heb natuurlijk mijn HBO-achtergrond, maar geen specifieke ervaring in Learning & Development. Dus dat ik toch die mogelijkheid kreeg, voelde echt als vertrouwen.”

En precies dat vertrouwen gaf haar nog meer motivatie om ervoor te gaan. “Blijkbaar zagen zij iets in mij wat ik zelf nog niet volledig zag.” Inmiddels is ze volop bezig met het opzetten van online leertrajecten, interactieve content en verbeterprocessen. Zo werkte ze onlangs mee aan het vernieuwen van onderdelen binnen de online leeromgeving van Onboarden als Recruiter inclusief interactieve elementen en video’s met avatars.

“Ik ben gewoon gaan puzzelen, voorbeelden bekijken en dingen uitproberen. En ineens zat ik er helemaal in. Ik verloor mezelf compleet in het maken van die filmpjes en het bouwen van die leeromgeving. Dat vond ik echt zo leuk om te doen.”

Van ad hoc schakelen naar echt impact maken

Wat Melissa meeneemt vanuit Planning & Coördinatie en later Planning & Advies, blijkt nu een enorme kracht in haar nieuwe rol. Want waar zij vroeger dagelijks contact had met deelnemers, trainers en klanten, gebruikt ze die inzichten nu om leerervaringen slimmer en duidelijker te maken. “Ik weet goed waar deelnemers tegenaan lopen, welke vragen vaak terugkomen en wat in de praktijk prettig werkt. Dat neem ik nu continu mee.” En juist dat analyseren, verbeteren en optimaliseren past perfect bij haar manier van werken. “Ik vind het leuk om echt te begrijpen waarom iets werkt of juist niet werkt. Als ik evaluaties zie, wil ik weten: waar komt dit vandaan? Wat kunnen we verbeteren? Hoe maken we iets duidelijker of interactiever?”

Daarbij kijkt ze niet alleen naar de inhoud, maar juist ook naar de volledige ervaring van een deelnemer. “Het lijkt me mooi als mensen straks echt voelen: dit klopt gewoon. Dat alles logisch voelt, duidelijk is en goed op elkaar aansluit.”

Meer zelfvertrouwen door gewoon te beginnen

Wat deze stap Melissa misschien nog wel het meest heeft gebracht, is vertrouwen in zichzelf. “Ik ben altijd best terughoudend geweest in wat ik dacht te kunnen,” vertelt ze eerlijk. “Maar ik merk nu dat ik veel meer kan dan ik zelf dacht.” En dat inzicht verandert veel. “Nu denk ik steeds vaker: laat maar komen, dat kan ik ook wel.”

Juist doordat ze zichzelf de ruimte gaf om dingen uit te zoeken, te proberen en fouten te mogen maken, ontdekte ze hoeveel ze eigenlijk al wist. “Dat is misschien wel het mooiste aan deze stap. Dat ik mezelf heb verrast.”

“Als ik over een paar jaar nog steeds met plezier naar mijn werk ga, is het geslaagd”

Hoewel Melissa pas net begonnen is in haar nieuwe rol, kijkt ze al vooruit. Niet per se naar een volgende functie, maar wel naar verdere verdieping binnen Research, Learning & Development. “Ooit lijkt het me heel gaaf om ook inhoudelijk trainingen te ontwikkelen. Om nog meer bezig te zijn met hoe mensen leren en hoe je echt een goede leerervaring neerzet.”

Maar uiteindelijk zit succes voor haar niet alleen in groei of ontwikkeling. “Het belangrijkste blijft dat ik met plezier naar mijn werk ga. Dat ik energie krijg van wat ik doe, me uitgedaagd voel en het gevoel heb dat ik gezien word.”

>