• Klassikaal

DISC Onderhandelen

Onderhandelen draait om meer dan de beste argumenten. Ontdek hoe gedrag en communicatiestijlen een onderhandeling beïnvloeden en leer jouw aanpak daarop afstemmen. Zo onderhandel je met meer vertrouwen én beter resultaat.

Duur: 2 dagdelen
Prijs op aanvraag

Inleiding

De training Onderhandelen met DISC staat in het teken van inzicht, oefenen en direct toepassen. Je ontdekt hoe verschillende onderhandelings- en communicatiestijlen invloed hebben op een gesprek en leert het gedrag van je gesprekspartner herkennen. Door jouw aanpak hierop af te stemmen, voer je gesprekken met meer overtuiging en vergroot je de kans op een resultaat waar beide partijen achter staan. Daarnaast oefen je met veelvoorkomende praktijksituaties, zoals onderhandelingen over tarieven, kortingen en voorwaarden.

Tijdens het tweede dagdeel ga je aan de slag met een trainingsacteur. Aan de hand van eigen praktijkcases oefen je realistische onderhandelingssituaties, ontvang je directe feedback en ontwikkel je nieuw gedrag dat je direct kan toepassen in gesprekken met klanten. Zo voer je onderhandelingen met meer vertrouwen, creëer je betere resultaten en bouw je aan duurzame klantrelaties.

Voor wie?

De training is geschikt voor arbeidsmarktprofessionals die regelmatig onderhandelen over tarieven, voorwaarden of samenwerkingen en hun onderhandelingsvaardigheden willen versterken.

Resultaat

Na afloop van de training:

  • Heb je inzicht in jouw eigen onderhandelings- en communicatiestijl volgens DISC;
  • Herken je de gedragsstijlen van jouw gesprekspartner en stem je jouw aanpak hierop af;
  • Onderhandel je vanuit waarde in plaats van prijs;
  • Ga je effectiever om met bezwaren, prijsdruk en onderhandelingstactieken;
  • Voer je onderhandelingen met meer vertrouwen en overtuiging;
  • Realiseer je betere afspraken en bouw je aan duurzame klantrelaties.

Aanpak 

Wij geloven dat leren pas echt effectief is als het ook leuk en relevant is. Daarom combineren we heldere uitleg van de theorie met praktijkgerichte opdrachten en interactieve oefeningen. Je werkt met jouw eigen DISC-profiel, oefent met herkenbare onderhandelingssituaties en ontvangt direct feedback van de trainer. Tijdens het tweede dagdeel ga je aan de slag met een trainingsacteur, zodat je nieuw gedrag direct kunt uitproberen en toepassen in realistische praktijksituaties.

Duur 

De training duurt 1 dag (2 dagdelen).

Inhoud

De volgende onderwerpen komen in deze training aan bod:

  • Principieel en positioneel onderhandelen;
  • Onderhandelingsstijlen en communicatiestijlen volgens DISC;
  • Herkennen van gedrag en effectief aansluiten bij verschillende klanttypen;
  • Onderhandelen vanuit waarde in plaats van prijs;
  • Omgaan met prijsdruk, kortingen en concessies;
  • Conditioneel onderhandelen: geven en krijgen in balans;
  • Herkennen en pareren van onderhandelingstactieken (‘duivelse trucs’);
  • Effectief afsluiten van de onderhandeling en maken van heldere vervolgafspraken;
  • Oefenen met eigen praktijkcases en een trainingsacteur.
>